Warunki kredytu konsolidacyjnego

przez | 17 września, 2022

Główny warunek otrzymania kredytu konsolidacyjnego

Aby starać się o kredyt konsolidacyjny, konieczne jest posiadanie innych zobowiązań, w postaci kredytów, szybkich pożyczek na już oraz kart kredytowych. Główną zaletą kredytu konsolidacyjnego jest atrakcyjne oprocentowanie. Istnieje również szansa na wydłużenie czasu spłaty, jednak im dłuższy czas spłaty zobowiązania, tym większy koszt kredytu. Każdy kto posiada kilka zobowiązań finansowych, może starać się o kredyt konsolidacyjny.

Nieruchomość zabezpieczeniem kredytu

Jednym z podstawowych wymogów banku, jest posiadanie nieruchomości. Banki zabezpieczają w ten sposób pożyczane pieniądze. Każdy kto posiada nieruchomość, może starać się o kredyt konsolidacyjny. Jednak wysokość kredytu może sięgać maksymalnie 80 proc wartości domu. Na nieruchomości ustanowiona zostaje hipoteka. Bank posiada zabezpieczenie, a my niższe zobowiązanie miesięczne.

Inne warunki kredytu konsolidacyjnego

Aby bank spłacił nasze zobowiązania powstałe z użytkowania kart kredytowych, zakupu sprzętów na raty czy szybkich pożyczek pozabankowych, konieczne jest posiadanie stałego źródła dochodu i dobrej historii kredytowej. Najlepiej jeśli posiadamy umowę o pracę na czas nieokreślony Kolejnym warunkiem jest dobra historia kredytowa. Trudniej jest uzyskać kredyt konsolidacyjny, jeśli nasza historia kredytowa pozostawia wiele do życzenia. Banki nim wydadzą pozytywną opinię sprawdzają dokładnie klienta, dlatego o kredyt konsolidacyjny w banku warto się starać, gdy spłacamy terminowo zobowiązania. W przypadku długów i opóźnień w spłacie może być problem z jego otrzymaniem.

Kredyt konsolidacyjny bez zaświadczeń

Jeszcze jedną opcją spłaty swoich zobowiązań są kredyty konsolidacyjne bez zaświadczeń od firm prywatnych bądź prywatnych pożyczkodawców. Jeśli posiadamy nieruchomość, możemy liczyć na szybką pożyczkę na wysoką kwotę. Kredyty konsolidacyjne bez zaświadczeń to minimum formalności i również można liczyć na dogodne warunki spłaty. Niektóre firmy oferują obniżenie miesięcznej raty zobowiązań o 70%.

Bez względu na to ile mamy kredytów bankowych, szybkich pożyczek na dowód bez zaświadczeń czy też zadłużenia na kartach kredytowych, możemy starać się o kredyt konsolidacyjny z banku bądź kredyt konsolidacyjny bez zaświadczeń od prywatnych pożyczkodawców.