Oszczędzanie na kredytach gotówkowych

przez | 1 czerwca, 2022

Nie zdajemy sobie sprawy z tego, że na spłacie kredytu gotówkowego można zaoszczędzić. Zastanawiacie się w jaki sposób? Nie wszyscy wiedzą ale oprocentowanie kredytu gotówkowego można negocjować.

Przy wyborze kredyty gotówkowego nie należy przede wszystkim się spieszyć. Zazwyczaj jeżeli jest bez formalności i szybko to musi być drogo. Młodzi, bez historii kredytowej i od niedawna pracujący nie mają się co oszukiwać . Na pewno lepszą propozycję kredytu dostaną osoby, które mają regularne dochody i do tego mają dobrą historię kredytową.

Najlepiej samemu przejrzeć oferty kredytów w kilku bankach. Oprócz oprocentowania należy zwrócić uwagę na prowizję i ubezpieczenie. Prowizja wiadomo, że im mniejsza tym lepiej i w większości nie można jej negocjować. Ubezpieczenie jest tak naprawdę ukrytą prowizją. Większa część składki idzie do banku. Oczywiście dobrze jest przyjrzeć się lepiej ubezpieczeniu i zobaczyć przed czym nas chroni a następnie zastanowić się czy jest ono nam potrzebne.

Negocjacje oprocentowania

Biorąc niską kwotę kredytu na negocjacje nie ma co liczyć. Sytuacja się zmienia przy kredytach opiewających już na wyższe kwoty, poczynając już od 10.000 zł. Po otrzymaniu decyzji o przyznanym kredycie możemy poinformować doradcę, że w innym banku dostaliśmy propozycję niższego oprocentowania. Jeżeli bankowi zależy na kolejnym kliencie to jest duże prawdopodobieństwo, że przychyli się do takiej propozycji. Klient kredytowy to dla banku cenny nabytek i jeżeli mamy dobrą opinię kredytową to będzie w stanie przystać na nasze warunki. W ostateczności jeżeli nam się nie uda to pójdziemy do innego banku lub przystaniemy na warunki, które proponuje nam bank.

Bardzo podobnie rzecz się ma z kredytem, który spłacamy w banku już od dłuższego czasu. Spłacając raty w terminie jesteśmy dla banku wiarygodnym klientem. A taki klient to klient mniej ryzykowny przez co można przedstawić mu lepsze warunki. Jeżeli bank nie zgodziłby się na renegocjowanie warunków po prostu trzeba szukać innego banku. Konkurencja jest bardzo duża zwłaszcza w obecnych czasach i na pewno inny bank zaproponuje nam korzystniejsze warunki.

Podsumowanie

Temat ten jest bardzo obszerny i nie da się go wyczerpać w kilku zdaniach. Biorąc kredyt gotówkowy transakcja jest wiązana. Dzięki pieniądzom możemy spełniać marzenia ale przy okazji to my też spełniamy marzenie banku. Udzielając nam kredytu gotówkowego z wysokimi prowizjami i oprocentowaniem, stajemy się jego klientem.