Zadbaj o prawidłową historię w BIK oraz BIG Nie chodzi tylko o zdolność kredytową, ale też pozytywną historię spłat dotychczasowych zobowiązań. Jeżeli masz problemy w bazie Biura Informacji Kredytowej, czy Biura Informacji Gospodarczej musisz przygotować się do wprowadzenia zabezpieczeń do kredytu gotówkowego. Biuro Informacji Kredytowej obejmuje informacje z sektora międzybankowego, czy z firm pożyczkowych. Baza Biura Informacji Gospodarczej to natomiast dane o niespłaconych mandatach, alimentach, rachunkach, czy innych zobowiązaniach pozabankowych. Warto to wiedzieć przed analizowaniem własnego gospodarstwa domowego pod kątem kredytowania potrzeb konsumpcyjnych.

Korzystna obserwacja polityki monetarnej Lepsze warunki zadłużenia zyskasz przez monitorowanie polityki monetarnej prowadzonej przez Narodowy Bank Polski. O co dokładnie chodzi? Najlepiej kredyty gotówkowe pozyskiwać w okresie możliwie najniższych stóp procentowych, nigdy najwyższych, ponieważ to znacznie zwiększa obciążenia gospodarstwa domowego przy spłacie zobowiązania. W Polsce od dekady obowiązują niskie stopy procentowe, a najświeższe informacje z Rady Polityki Pieniężnej sugerują, że taki stan rzeczy utrzyma się jeszcze przez dłuższy czas, nawet do kilku kolejnych lat.

Podsumowanie aspektu negocjacji warunków kredytu gotówkowego Negocjowanie warunków podpisania umowy o kredyt gotówkowy jest możliwe pod warunkiem, że wyróżniasz się pozytywną zdolnością kredytową, masz stosunkowo niskie koszty utrzymania gospodarstwa domowego, spłacałeś poprzednie pożyczki bez żadnych problemów, posiadasz zabezpieczenia majątkowe. Przemyśl też zastosowanie pożyczek bez oprocentowania, np. w przestrzeni e – commerce. W ten sposób obniżysz koszty zakupów internetowych. Co myślisz o zasadach panujących na rynku kredytowym względem monitorowania kredytobiorcy?