osoba zatrudniona na umowę o pracę na czas nieokreślony

Te osoby mają zdecydowanie największe szanse, jeżeli zatrudnienie na umowę o pracę trwa minimum 3 miesiące możemy bez problemu złożyć wniosek o udzielnie kredytu. Potrzebujemy tylko dokumentu potwierdzającego nasza tożsamość oraz zaświadczenia wysokości dochodów.

Jeżeli już przejdziemy całą procedurę pieniądze możemy otrzymać nawet w ciągu kilku godzin. Osoby starające się o większy kredyt muszą dokonać dodatkowych formalności takich jak wyciąg z konta za ostatnie trzy miesiące potwierdzający nasze przychody i wydatki oraz dodatkowe zabezpieczenie.

osoba zatrudniona o pracę na czas określony

jeżeli wnioskujemy o pożyczkę do kwoty 20 tysięcy większość banków nie będzie wymagało od nas dostarczania dodatkowych dokumentów i innych formalności, wnioskowana kwota będzie przyznana bez problemu i w krótkim czasie. Problem może się pojawić w momencie kiedy będziemy wnioskować o większą kwotę. Bank może obawiać się że pracodawca nie przedłuży umowy o pracę, a wówczas kredytobiorca może mieć problem ze spłatą rat kredytu. Wówczas bank może żądać od nas dodatkowych zabezpieczeń lub wykupienia dodatkowego ubezpieczenia.

osoba zatrudniona na umowę cywilnoprawną

Umowa o dzieło czy mowa zlecenie wcale nie zamyka przed nami drogi do otrzymania kredytu gotówkowego. Jeżeli ubiegamy się o niewielki kredyt bank będzie wymagał od nas tylko dowodu na to że przynajmniej od roku pracujemy w tej samej firmie, trudności mogą się pojawić w momencie kiedy będziemy starać się o większą kwotę kredytu, większość banków nie chce honorować tego rodzaju umów.

osoby prowadzące działalność gospodarczą

Jeżeli prowadzimy własną działalność gospodarczą bank bez problemu udzieli nam kredytu gotówkowego, pod warunkiem, że firmę prowadzimy od kilku miesięcy. Procedura przebiega dokładnie tak jak w pozostałych przypadkach i trwa bardzo krótko. Szansę na otrzymanie kredytu gotówkowego posiada każda osoba pełnoletnia która nie figuruje w BIK. Natomiast to jakiej wysokości kredyt będzie nam przyznany zależy przede wszystkim od wysokości naszych dochodów oraz jaką posiadamy formę zatrudnienia.